Dzisiaj jest: Sobota, 17-08-2019 Imieniny: Zanny, Mirona, Jacka

Zespół Pieśni i Tańca „Frydkowianie” zajął I miejsce w finale XXV Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”

Magdalena Kret , 26 czerwca 2018

W piątek, 8 czerwca 2018r. odbył się finał XXV Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”. W Koszęcinie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpiło 650 wokalistów i tancerzy.

Zespół Pieśni i Tańca „Frydkowianie” zajął I miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów!

Finał „Śląskiego Śpiewania” odbywał się w ramach Święta Edukacji Regionalnej w Koszęcinie. Było to spotkanie i święto miłośników śląskiego folkloru. Poziom artystyczny przeglądu był bardzo wysoki, a jury miało trudne zadanie, aby spośród 52 podmiotów zakwalifikowanych podczas przesłuchań rejonowych wyłonić najlepszych. Jury oceniało dobór repertuaru, zachowanie cech gwarowych, walory wokalne, taneczne, akompaniament i ogólny wyraz artystyczny. Jako elementy dodatkowe brano pod uwagę strój ludowy i rekwizyty.

Uczestników, laureatów i gości XXV „Śląskiego Śpiewania” zaszczycił występem chór i orkiestra Zespołu „Śląsk” z programem „Pieśń o Ojczyźnie”.

Organizatorzy przeglądu to: Związek Górnośląski w Katowicach, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, Telewizja TVS oraz samorządy miast i gmin – organizatorzy eliminacji rejonowych.

Serdecznie gratulujemy!

SP Frydek