Dzisiaj jest: Sobota, 17-08-2019 Imieniny: Zanny, Mirona, Jacka

XII Integracyjne Zawody „Sport dla Wszystkich”

Magdalena Kret , 14 czerwca 2018

W poniedziałek, 4 czerwca 2018r. w Woli odbyły się XII Integracyjne Zawody „Sport dla Wszystkich”. Organizatorami imprezy był:  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli,  Zespół Oświaty i Wychowania oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W konkurencjach sportowych rywalizowali uczniowie szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych z terenu gminy Miedźna, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie oraz dzieci ze Stowarzyszenia Start z Katowic.

Na wstępie zawodników przywitał dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Sebastian Pyjas. Następnie wybitnym sportowcom z naszych szkół oraz ich rodzicom podziękowano za osiągnięcia sportowe. Rozpoczęcia zawodów dokonał wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski.

W dalszej części zawodnicy przystąpili do startu w następujących konkurencjach: bieg na 60m, bieg na 600m, bieg na 1000m, skok w dal, pływanie, tenis stołowy, piłka nożna chłopcy, piłka siatkowa dziewczęta, piłka ręczna dziewczęta i chłopcy.

W sumie w zawodach wzięło udział 431 zawodników. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze z zachowaniem zasad fair play. Wszyscy świetnie się bawili, a najlepsi otrzymali medale, dyplomy oraz puchary.

Zespól Szkół Szkolno-Przedszkolny w Woli