Dzisiaj jest: Sobota, 17-08-2019 Imieniny: Zanny, Mirona, Jacka

Gmina Miedźna otrzymała dofinansowanie na zakup wyposażenia i urządzeń ratownictwa dla jednostek OSP z terenu naszej gminy

Magdalena Kret , 30 kwietnia 2018

W piątek, 27 kwietnia 2018r., w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, wójt gminy Miedźna, Bogdan Taranowski podpisał umowę na dofinansowanie zakupu wyposażenia i urządzeń ratownictwa dla czterech jednostek OSP z terenu naszej gminy.

Dotacja przyznana ze środków finansowych Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie wsparcia i rozwoju systemu pomocy pokrzywdzonym przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem (Program I Priorytet IIIB) jest odpowiedzią na wniosek, jaki gmina Miedźna złożyła w marcu bieżącego roku.

Dysponentem Funduszu jest Minister Sprawiedliwości, natomiast kwota przyznanej dotacji to 110 361,24 zł przy 1% udziału środków własnych gminy Miedźna.

W ramach przyznanej dotacji zakupiony zostanie następujący sprzęt: