Dzisiaj jest: Czwartek, 22-08-2019 Imieniny: Cezarego, Tymoteusza

Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej

Magdalena Kret , 9 kwietnia 2018

Patrycja Jagos i Liliana Rodak – uczennice z klasy VII Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze są kandydatkami na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jest to projekt edukacyjny realizowany przez Kancelarię Sejmu we współpracy z innymi instytucjami.

Temat tegorocznej rekrutacji brzmi: ,,Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”. Siódmoklasistki musiały wybrać posła na Sejm I kadencji w 1922 roku, napisać jego biogram i zorganizować mu kampanię wyborczą, uwzględniając środki przekazu dostępne w owych czasach.

Dziewczyny wybrały Wincentego Witosa, ponieważ dbał o interesy polskiej wsi, a my jesteśmy gminą o wiejskim charakterze. Dzięki uprzejmości lokalnego zespołu „Górzanie” Patrycja i Liliana mogły zorganizować wiec wyborczy dla Wincentego Witosa w Domu Socjalnym w Górze. W rolę Wincentego Witosa wcielił się Nataniel Wala. Następnie nasz kandydat na posła udał się na przejażdżkę po wsi powozem konnym i pracującym w polu chłopom przedstawił swój program wyborczy. Na koniec Witos spotkał się z dziećmi pasącymi krowy i obiecywał  edukację dla wszystkich.

Kandydatki na posłanki wraz z opiekunkami Agnieszką Hatłas i Michaliną Madeją dziękują mieszkańcom Góry za wyrozumiałość, pomoc i życzliwe wsparcie projektu.

SP Góra