Dzisiaj jest: Środa, 19-12-2018 Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Eleonory

UTW w Miedźnej już działa. Na początek spotkanie z policjantami

Magdalena Kret , 1 marca 2018

W poniedziałek, 26 lutego w Woli odbył się pierwszy wykład otwarty Miedźniańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tematem spotkania było bezpieczeństwo.

Seniorzy mogli dowiedzieć się, jak działa aplikacja „Moja Komenda”. To instalowane na smartfony urządzenie pozwala wyszukać konkretnego dzielnicowego np. po wpisaniu adresu zamieszkania lub jego imienia czy nazwiska. Aplikacja zawiera również bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów.

Mundurowi pokazali, jak zainstalować aplikację i jak jej używać. Policyjny profilaktyk mówił też o korzyściach, jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

To był pierwszy wykład otwarty w ramach powołanego niedawno Miedźniańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pierwotnie miał być poświęcony ziołolecznictwu, ale wykładowca w ostatniej chwili odwołał przyjazd. Ten temat poruszony będzie podczas kolejnego wykładu, który ma się odbyć 12 marca.

W ramach MUTW ruszyły już pierwsze zajęcia cykliczne. Póki co seniorzy uczą się języka angielskiego i obsługi komputera.

Zarząd stowarzyszenia zaprasza też na dyżury, które odbywają się w każdy wtorek w godz. 14.00 – 16.00 w Centrum Kultury w Woli (ul. Pszczyńska 82).

P. Komraus. pszczynska.pl