Dzisiaj jest: Niedziela, 22-09-2019 Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Udział uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Gilowicach w spotkaniu roboczym w Finlandii w ramach programu Erasmus+

Magdalena Kret , 25 stycznia 2018

W ramach realizowanego w gilowickim liceum projektu Erasmus+ „Improving Standards In Teaching School Sports to foster Physical, Cognitive and Social Development In Pupils” trzech uczniów wraz z opiekunem wzięło udział w krótkoterminowej wymianie młodzieży w szkole partnerskiej  w Nӓrpes w Finlandii. W spotkaniu, które miało miejsce w dniach 15-19 stycznia 2018r., uczestniczyły grupy uczniów ze wszystkich szkół partnerskich projektu, tj. Austrii, Czech, Łotwy, Finlandii i Polski. Głównym celem spotkania było doskonalenie umiejętności związanych z treningiem hokejowym, poznanie nowoczesnych metod pracy trenera z drużyną oraz zachęcenie jak najszerszej grupy uczniów do rozpoczęcia przygody z tym wymagającym i jednocześnie dającym dużo satysfakcji sportem zimowym.

Poza intensywnym treningiem hokejowym uczestnicy spotkania w Finlandii znaleźli czas na poznawanie kultury tego skandynawskiego kraju, integrację z pozostałymi uczniami oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, który jest językiem roboczym projektu. Dużą atrakcją była możliwość obejrzenia pierwszoligowego meczu hokejowego, która była dodatkową okazją na obserwację mistrzów hokeja w działaniu.

Pomimo surowej zimy i chłodu, atmosfera spotkania była gorąca, tak jak i nastroje jego uczestników, którzy wrócili do domów pełni entuzjazmu i bogatsi o nowe sportowe doświadczenia.

LO Gilowice