Dzisiaj jest: Wtorek, 22-10-2019 Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Kolejne spotkanie w sprawie uruchomienia transportu publicznego w kierunku Oświęcimia

Magdalena Kret , 18 grudnia 2017

W piątek, 15 grudnia 2017r. wójt gminy Miedźna, Bogdan Taranowski spotkał się z prezydentem Oświęcimia, Januszem Chwierutem w sprawie wydłużenia linii nr 17 (Oświęcim-Haremęże-Wola) i linii nr 19 (Brzeszcze-Wola).

Podczas spotkania wójt gminy przedstawił potrzeby mieszkańców gminy Miedźna, w zakresie dojazdu do Oświęcimia, w tym głównie osób pracujących, uczniów i studentów dojeżdżających do szkół i uczelni oraz mieszkańców odwiedzających chorych w szpitalu w Oświęcimiu. W Urzędzie Miejskim w Oświęcimiu złożony został także złożony wniosek o przyjęcie gminy Miedźna do Porozumienia Międzygminnego w sprawie organizacji lokalnego transportu zbiorowego w zakresie wydłużenia linii nr 17 i 19.

Po analizie finansowej dokonanej przez operatora tj. miasto Oświęcim zapadnie decyzja w sprawie wydłużenia linii 17 i 19.

Jednocześnie wójt gminy Miedźna informuje, że przewoźnicy Katarzyna Jochymek oraz Krzysztof Odzimek, którzy podczas spotkania w poniedziałek, 11 grudnia 2017r. wyrazili chęć uruchomienia busów na linii Wola-Oświęcim-Brzeszcze-Góra-Wola nie pojawili się na kolejnym, umówionym w Urzędzie Gminy Miedźna na środę, 13 grudnia 2017r. spotkaniu. Przedsiębiorcy nie przedstawili także żadnej pisemnej propozycji przejazdów na w/w trasie.