Dzisiaj jest: Wtorek, 22-10-2019 Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Szkolny Klub Wolontariatu „Parantela” ze Szkoły Podstawowej w Górze zajął I miejsce w konkursie Barwy Wolontariatu 2017

Magdalena Kret , 5 grudnia 2017

4 grudnia 2017 r. w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu, na której rozstrzygnięty został konkurs zorganizowany przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach – Barwy Wolontariatu 2017 w woj. śląskim. Szkolny Klub Wolontariatu „Parantela”, który działa w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze zdobył I miejsce w kategorii grup wolontariackich.

SKW „Parantela” okazał się najprężniej działającym klubem wolontariatu w całym województwie śląskim. W klubie tym działają wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Różnorodność podejmowanych działań, aktywność wolontariuszy i ich zaangażowanie w pomaganie innym zostały docenione i wyróżnione główną nagrodą. Kapituła konkursu była pod wielkim wrażeniem zasięgu działań, innowacyjności, długofalowości i liczebności klubu, w którym pomaganie innym daje radość, energię i wypływa z wewnętrznej potrzeby każdego serca. Bo w „Paranteli” pomaganie jest fajne!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada na dzień 5 grudnia, wszystkim aktywnie działającym wolontariuszom z „Paranteli” serdecznie gratulujemy i życzymy nieustającej pozytywnej energii potrzebnej do pracy na rzecz innych. Ogromne gratulacje!

SP Góra