Dzisiaj jest: Niedziela, 15-09-2019 Imieniny: Albina, Nikodema, Marii

Podsumowano plebiscyt „Sołtys i Sołectwo Roku 2017”

Magdalena Kret , 10 listopada 2017

W środę, 8 listopada 2017r., w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach wręczono wyróżnienia w plebiscycie czytelników i internautów Dziennika Zachodniego „Sołtys i Sołectwo Roku 2017”, prowadzonym pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Nagrodzono laureatów 16 powiatów województwa, a także tych, którzy zwyciężyli na etapie wojewódzkim.

Mieszkańcy wszystkich wsi w województwie śląskim mogli wyrazić uznanie dla pracy i zaangażowania swojego sołtysa, oddając na niego głos w plebiscycie. Mogli też wspomóc swoje sołectwo.

Plebiscyt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców regionu, którzy nominowali sołtysów i sołectwa, którzy ich zdaniem zasłużyli na ten tytuł w 2017 roku. Od 18 sierpnia do 22 września br. trwało głosowanie zarówno w miastach i powiatach woj. śląskiego, jak i na etapie wojewódzkim. W plebiscycie wzięło udział prawie 1000 sołtysów oraz 1100 sołectw, na których oddano dziesiątki tysięcy głosów.

Medale i statuetki wręczali wicemarszałek Województwa Śląskiego Stanisław Dąbrowa oraz prezes „Dziennika Zachodniego” Zenon Nowak.

„Jesteście najlepsi z najlepszych. Docenili was mieszkańcy, którzy was znają. Sołectwo to najniższy szczebel samorządu, ale w mojej ocenie najważniejszy, bo tam się rozstrzygają się problemy dnia codziennego” – powiedział wicemarszałek.

Zwycięzcami finału wojewódzkiego konkursu „Sołtys i sołectwo roku 2017” zostali:

SOŁTYS ROKU 2017

SOŁECTWO ROKU 2017

Sołtys  sołectwa Góra, Marian Libera  został  Laureatem  II  miejsca  w  powiecie pszczyńskim (etap powiatowy).

Laureaci_etap powiatowy

www.slaskie.pl