Dzisiaj jest: Sobota, 17-11-2018 Imieniny: Salomei, Grzegorza, Elzbiety

Code Week 2017 w gminie Miedźna

Magdalena Kret , 25 października 2017

Po raz piąty odbył się Europejski Tydzień Kodowania (7-22.10) i kolejny raz także w szkołach i przedszkolach gminy Miedźna. W Zespole Szkolno-Przedszkolny w Miedźnej oraz Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka uczniowie mogli programować z Minecraftem na platformie code.org oraz zaprogramować robota Karel na platformie https://hoc.nclab.com/karel/pl/

Uczniowie klas I-III mogli spróbować swoich sił w kodowaniu na Kodable oraz Run Marco. Odbyły się także zajęcia dla klasy I, II i III wprowadzające do programowania w języku Scratch. Nauka programowania to nie tylko komputery. Przedszkolaki i klasy młodsze miały zajęcia pod hasłem „Kodowanie na dywanie”.  Odkodowaliśmy obrazki motyla, biedronki i pszczółki, szukaliśmy skarbów zaszyfrowanych kodem i „programowaliśmy” siebie tak jak roboty.  Na przerwach mogliśmy rozwiązać krzyżówkę za pomocą QR-kodów i pogłówkować podczas łamania logicznych zagadek.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa „zakubkowani”, polegająca na układaniu kubków w piramidy  za pomocą kodu.

Gimnazjaliści z Miedźnej uczyli swoich młodszych kolegów z klasy IV programować robota LEGO MINESTORMS.  W Górze uczniowie przygotowali Loga reklamujące Tydzień Kodowania.

Gibas, A. Włosiak