Dzisiaj jest: Piątek, 23-08-2019 Imieniny: Apolinarego, Filipa

Uroczyste obchody Gminnego Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Woli

Magdalena Kret , 16 października 2017

W piątek, 13 października 2017r. w auli Zespołu Szkół w Woli odbyły się uroczystości w ramach Gminnego Dnia Edukacji Narodowej. Wśród gości uroczystości byli m.in. wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski, przewodniczący rady gminy Stanisław Lubański, wiceprzewodniczący rady gminy Marek Gruszka, przewodnicząca komisji oświaty Józefa Waliczek, dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania Marzena Mandla. Obecni byli również radni, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy oraz nauczyciele, którzy w tym roku zostali wyróżnieni nagrodami wójta lub dyrektora szkoły.

Po przywitaniu zgromadzonych, wójt Bogdan Taranowski złożył podziękowania wszystkim, którzy przyczyniają się do świetnego funkcjonowania szkół i przedszkoli na terenie gminy oraz życzył nauczycielom wielu sukcesów w pracy zawodowej i satysfakcji z osiągnięć uczniów. Podkreślił ponadto, że mamy za sobą trudny rok wdrażania reformy edukacji i, co za tym idzie, zmian w sieci placówek oświatowych.

Podczas uroczystości pięciu pedagogów otrzymało Nagrodę Wójta Gminy Miedźna.

W gronie wyróżnionych była m.in. Łarisa Doniecka, która ostatnio znalazła się w gronie 13 osób nominowanych do tytułu Nauczyciela Roku. Dzięki sukcesowi pani Donieckiej Zespół Szkół w Woli uhonorowany został certyfikatem „Szkoły na medal”, podczas niedawnej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Uroczystości towarzyszył program artystyczny pod hasłem Radość najpiękniejszych lat w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Woli przygotowanych przez nauczycielkę muzyki Joannę Dolatę, którzy zaprezentowali swoje wysokie umiejętności wokalne.

Wśród prezentujących się artystów byli również Maja i Bartek z pięknym pokazem tańca towarzyskiego oraz najmłodsi, czyli uczniowie klasy drugiej i grup z oddziału przedszkolnego. Gościnnie zaprezentowała się też grupa taneczna Kolorowa tęcza z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli.

Na zakończenie Joanna Dolata złożyła sobie i całemu gronu pedagogicznemu życzenia wytrwałości, cierpliwości z muzycznym przesłaniem samych cudownych chwil w pracy z dziećmi i młodzieżą.  Nauczycielka muzyki zaśpiewała utwór Chwile z repertuaru Hanny Banaszak i Andrzeja Zauchy.

ZS Wola