Dzisiaj jest: Niedziela, 18-11-2018 Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny

Na Topolowej w Górze kładą asfalt

Magdalena Kret , 12 października 2017

Wykonawca układa asfalt na ostatnim odcinku ul. Topolowej w Górze. Oznacza to szybki koniec utrudnień dla kierowców.

Trwają intensywne prace przy realizacji jednej z największych inwestycji na drogach powiatowych – przebudowie ulicy Topolowej w Górze i Lompy w Gilowicach. We wtorek, 10 października drogowcy rozpoczęli układanie dwóch warstw asfaltu na ul. Topolowej w Górze. Mowa o fragmencie o długości 650 m – od ul. Złote Łany do DW 933. Prace będą kontynuowane jeszcze w środę i czwartek. – Tym samym na ostatnim fragmencie przebudowywanych dróg pojawi się asfalt i kierowcy będą mogli tędy jeździć bez większych utrudnień – mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza

W przyszłości chwilowe utrudnienia mogą wystąpić jeszcze przy układaniu ostatniej, tzw. ścieralnej warstwy asfaltu na brakujących odcinkach.

Przypomnijmy, że przebudowa trzyipółkilometrowego odcinka ulic Topolowej w Górze i Lompy w Gilowicach obejmuje remont jezdni, budowę ciągu pieszo-rowerowego, chodników dla pieszych, przystanków autobusowych czy kanalizacji deszczowej. Prace pochłoną 5,86 mln zł i są finansowane z budżetu powiatu pszczyńskiego i gminy Miedźna.

powiat pszczyński