Dzisiaj jest: Sobota, 17-08-2019 Imieniny: Zanny, Mirona, Jacka

Bezpłatne przejazdy publiczną komunikacją autobusową dla dzieci i młodzieży

Magdalena Kret , 6 września 2017

Wójt Gminy Miedźna informuje, że w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Woli można ubiegać się o wydanie zaświadczenia uprawniającego do bezpłatnych przejazdów na terenie gminy Miedźna publiczną komunikacją autobusową, organizowaną przez Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach oraz gminę Miedźna w ramach porozumienia międzygminnego na liniach nr 251 i 56.

Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać dzieci i młodzież ucząca się do 21 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności – pobierająca zasiłek rodzinny na terenie gminy Miedźna, na podstawie zaświadczenia o pobieraniu zasiłku rodzinnego wydanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedźnej z siedzibą w Woli.

Powyższe zaświadczenie będzie uprawniać do korzystania z komunikacji autobusowej na terenie gminy  miejsca zamieszkania – uczeń będzie mógł na jego podstawie korzystać z bezpłatnej komunikacji tylko na terenie gminy Miedźna, na liniach organizowanych przez MZK Tychy oraz przez gminę Miedźna.

Możliwość przejazdu na terenie innych gmin wchodzących w skład porozumienia międzygminnego autobusami sieci MZK ww. osoby mogą uzyskać poprzez wykupienie dopłaty miesięcznej – biletu imiennego D-2 (koszt 13,50 zł). Bilet dopłata o symbolu „D-2” jest ważny wyłącznie z zaświadczeniem o pobieraniu zasiłku rodzinnego wydanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedźnej z siedzibą w Woli. Zaświadczenie ważne jest wyłącznie z legitymacją szkolną/studencką (ze zdjęciem) i wydawane będzie na okres, na który rodzina została uprawniona do zasiłku rodzinnego na dane dziecko.  Z chwilą utraty prawa do zasiłku rodzinnego  w/w zaświadczenie traci moc.

Informacji dotyczących wydawania zaświadczeń udziela Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedźnej z siedzibą w Woli, Poprzeczna 1, 43-225 Wola tel. /32/ 449 13 36

W skład porozumienia międzygminnego wchodzą: gmina Tychy, gmina Bieruń, gmina Bojszowy, gmina Chełm Śląski, gmina Imielin, gmina Kobiór, gmina Lędziny, gmina Łaziska Górne, gmina Miedźna, gmina Mikołów, gmina Mysłowice, gmina Ornontowice, gmina Orzesze, miasto Oświęcim, gmina Oświęcim, gmina Pszczyna, gmina Wyry.