Dzisiaj jest: Poniedziałek, 19-08-2019 Imieniny: Boleslawa, Juliana

„Rodzinę swoją mam, zawsze o nią dbam”. Relacja z XI Miedźniańskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego

Magdalena Kret , 4 września 2017

W pierwszą sobotę września odbył się XI Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego. W jasnobłękitnych koszulkach wystartowało ponad 600 osób pokonując  trasę długości blisko 25 km.

Trasa rajdu tym razem nie miała przystanku i przebiegała z parkingu przy basenie w Woli przez sołectwa Frydek, Miedźna, Gilowice i Górę, finiszując na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Sokół” w Woli.

Cyklistów przywitały kucharki z Zespołu Szkół w Woli częstując pyszną grochówką.

Następnie uczestnicy odgadywali hasło rajdu, które brzmiało – „Rodzinę swoją mam, zawsze o nią dbam”. Kolejnym punktem był konkurs z nagrodami. Organizatorzy wyłonili najliczniejszą rodzinę, którą tym razem została 6-cio osobowa rodzina  Janoszów z Woli w składzie: Jerzy, Renata, Justyna, Anna, Grzegorz i Piotr, otrzymując kosz „obfitości” ufundowany przez Stanisława Karbowego. Najstarszymi uczestnikami rajdu zostali Helena i Paweł Miemczok z Oświęcimia,  najmłodszą Lena Czyrwik z Woli, a kosz cukierków otrzymała Gabriela Kasperek z Ćwiklic,  która miała właśnie w sobotę urodziny. Konkurs z nagrodami  zakończony zostały wylosowaniem weekendu dla dwóch osób w górach ufundowanego przez Nadwiślańską Agencję Turystyczną z Tychów, na który pojedzie Marek Pieter z Łazisk Średnich. Na rowerze ufundowanym przez sklep rowerowy „TOM-SKI” Tomasz Staroń z Jankowic odjechała Alicja Pudełko z Frydku. Drugi rower ufundowany przez sklep NATAN w Woli trafił do Heleny Miemczok z Oświęcimia.

Na zakończenie rajdu wójt gminy, Bogdan Taranowski podziękował wszystkim uczestnikom rajdu, sponsorom, służbom zabezpieczającym  i organizatorom za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy oraz zaprosił na następny rajd w przyszłym roku.

Sponsorzy i organizacje wspierające XI Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy:

Media

Wsparcie finansowe:

Zabezpieczenie trasy:

Trasę rajdu zaplanował i logistycznie opracował – Piotr Fajfer

Organizatorzy:

GOSiR

 

Pełna foto-relacja z XI MRRR dostępna jest na profilu facebook krytej pływalni w Woli.