Dzisiaj jest: Czwartek, 19-07-2018 Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Pani Łarisa Doniecka Laureatem Konkursu dla Nauczycieli Języka Angielskiego Roku 2016 BAS

Magdalena Kret , 16 czerwca 2017

Miło nam poinformować, że pani Łarisa Doniecka, nauczycielka języka angielskiego z Gimnazjum nr 1 im. św. Jana Bosko w Zespole Szkół w Woli, znalazła się wśród 10 Laureatów Konkursu dla Nauczycieli Języka Angielskiego Roku 2016 BAS.

Organizatorem Konkursu jest British Alumni Society, Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce, a Gala Konkursu Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2016 BAS oraz Debata Oksfordzka odbyła się 10 czerwca 2017r. w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Konkurs „Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2016” miał na celu wyróżnienie pedagoga, który oprócz osiągnięć w pracy dydaktycznej i wychowawczej, jest autorytetem dla młodzieży. Innowacyjność nauczyciela polega na jego zaangażowaniu, umiejętności współpracy z uczniami i pomysłowości. Nauczyciel Roku to pedagog z pasją. Spośród setek kandydatów, jury wytypowało 10 nauczycieli laureatów ze szkół na terenie całej Polski. Wśród miast takich jak Warszawa, Radom, Lublin, Bydgoszcz, Wrocław, Otwock i Toruń, znalazła się nasza mała wieś Wola, a w niej nauczyciel z gminy Miedźna.

Kandydatów do tytułu najlepszego nauczyciela w Polsce mogli zgłaszać m.in. inni nauczyciele, dyrektorzy szkół lub placówek oświatowych, uczniowie i ich rodzice, organy prowadzące czy związki zawodowe. Z kolei uczestnikiem konkursu mógł być każdy nauczyciel zatrudniony w przedszkolu, szkole podstawowej, gimnazjum, szkole ponadgimnazjalnej lub innej placówce oświatowej na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, jak również nauczyciele działający poza granicami kraju na rzecz Polonii.

Harmonogram konkursu był dość napięty- termin nadsyłania wniosków wypełnionych przez osoby zainteresowane kończył się pod koniec lutego, a ogłoszenie listy 10 laureatów nastąpiło już w marcu. Każdy z wybranych miał za zadanie przygotować do kwietnia prezentację w dowolnej formie multimedialnej na temat swoich osiągnięć. W prezentacji naszego nauczyciela znalazły się czynności, które wykonuje ze swoimi uczniami na co dzień: projekty z lokalną społecznością, współpraca z Fundacją Śląskie Hospicjum dla dzieci, laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych z języka angielskiego. Jak sama napisała, jej osiągnięcia to sukcesy jej uczniów.

Gala z Konkursu dostępna jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=Nc6MFqDv5VA

Pani Łarisie serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów!