Dzisiaj jest: Czwartek, 19-07-2018 Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Rusza akcja odkomarzania w gminie Miedźna

Magdalena Kret , 14 czerwca 2017

Informujemy, że od poniedziałku, 19 czerwca 2017r. na terenie gminy Miedźna rusza akcja odkomarzania.  W pierwszej kolejności przeprowadzone zostanie odkomarzanie chemiczne na terenie sołectwa Grzawa i Wola (przy terenach leśnych). 20 czerwca 2017r. odkomarzanie zostanie przeprowadzone na terenie sołectwa Góra i Gilowice. 21 czerwca 2017r. pozostała część sołectwa Gilowice oraz sołectwo Frydek, 22 czerwca 2017r. pozostała część sołectwa Wola i sołectwo Miedźna. Podane terminy mogą ulec zmianie w przypadku pogorszenia się warunków atmosferycznych.

Zabieg prowadzany będzie przez Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji, Deratyzacji „INSEKT” Maciej Piesiur z Kaniowa po godzinie 19.00 na terenach zadrzewionych i zakrzewionych.

Kompleksowe odkomarzanie polegające na monitorowaniu występowania larw komarów i ich zwalczaniu  w  wodach płynących  oraz  stojących  prowadzone będzie  do  31 sierpnia 2017r.

Zabieg odkomarzania dorosłych osobników odbędzie się przy użyciu samochodu z urządzeniem opryskującym głównie na zadrzewionych terenach porośniętych drzewami i krzewami. Dodatkowo odbędzie się odkomarzanie metodą biologiczną, która skutecznie działa na larwy komarów znajdujące się w wodzie. Metoda biologiczna będzie stosowana w okolicach wód stojących oraz cieków wodnych.

W  trakcie  oprysku  należy: