Dzisiaj jest: Sobota, 23-06-2018 Imieniny: Wandy, Zenona

Szkolny Dzień Profilaktyki w Szkole Podstawowej im. Stanisława Hadyny we Frydku

Magdalena Kret , 24 maja 2017

W sobotę, 20 maja 2017r. w Szkole Podstawowej im. S.Hadyny we Frydku odbył się Dzień Profilaktyki połączony z obchodami Dnia Strażaka. Z tej okazji szkołę odwiedzili strażacy z OSP w Gilowicach.  W uroczystości oprócz społeczności szkolnej uczestniczyli prezes OSP w Gilowicach Andrzej Watoła, radny  Mariusz Wojtala, p.o. dyrektor  Zespołu Oświaty i Wychowania Marzena Mandla.

Z okazji  święta dyrektor szkoły Teresa Kłeczek złożyła wszystkim strażakom życzenia bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji oraz podziękowała za strażacki trud ponoszony w działaniach ratowniczych i poświęcenie na rzecz społeczności lokalnych. Specjalnie dla nich wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Frydkowianie”, a uczniowie ze szkolnego koła teatralnego pokazali przedstawienie pt. „Pali się!”. Brawom nie było końca – występy były wspaniałe! Po części artystycznej uczniowie i nasi goście mieli chwile wytchnienia w czasie poczęstunku przygotowanego w klasach. Rada Rodziców zadbała, aby każdy uczeń otrzymał soczek i lody.

Ważnym punktem tego dnia był mecz Uczniowi vs Strażacy, który zakończył się wynikiem 3:1dla Uczniów. Gratulujemy wszystkim piłkarzom – mecz był bardzo wyrównany.

Jednakże atrakcją, na którą najbardziej czekały wszystkie dzieci był pokaz strażackich umiejętności oraz możliwość zobaczenia z bliska wozów, a nawet siedzenia w nich. Nikogo nie zdziwiło, że dzieci wychodziły z pikniku mokre od stóp do głów – strażacy wody nie żałowali.

Aneta Pełka- nauczyciel SP Frydek