Dzisiaj jest: Niedziela, 22-09-2019 Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Duże prace drogowe w Górze i Gilowicach – będą objazdy

Magdalena Kret , 28 kwietnia 2017

Trwa gruntowny remont ulicy Topolowej w Górze i Lompy w Gilowicach. Obecnie budowana jest kanalizacja deszczowa, a od 8 maja wykonawca rozpocznie prace polegające na m.in. rozbiórce i wymianie konstrukcji jezdni. Wtedy też zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu na tej trasie – kierowcy powinni przygotować się na objazdy.

Przebudowa ulicy Lompy i Topolowej w gminie Miedźna to jedna z największych tegorocznych inwestycji na powiatowych drogach. Koszt zadania wyniesie 5,86 mln zł. Powiat pszczyński sfinansuje go wspólnie z gminą Miedźna.

Prace nad realizacją zadania rozpoczęły się już w połowie lutego. Obecnie wykonawca prowadzi budowę kanalizacji deszczowej przy ruchu wahadłowym, jednak w związku z następnym etapem prac, od 8 maja na odcinku objętym inwestycją, zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Zamknięta zostanie trasa przejazdu od skrzyżowania ul. Korfantego i ul. Górnośląskiej w Gilowicach do skrzyżowania ul. Topolowej w Górze (rozbiórka, korytowanie, wymiana konstrukcji jezdni i budowa ścieżki pieszo-rowerowej rozpocznie się od skrzyżowania z ul. Dąbrowa w kierunku skrzyżowania z DW933 w Górze).

Kierowców prosimy o kierowanie się objazdem (ul. Górnośląską i Bieruńską do ul. Wiejskiej w Miedźnej, a później ul. Pszczyńską do Góry – mapa poniżej). Co ważne, pomimo remontu, mieszkańcy będą mieli możliwość dojazdu do posesji położonych w rejonie przebudowywanych ulic.

Cała przebudowa obejmie odcinek o łącznej długości niemal 3,5 kilometra. Roboty polegać będą na przebudowie jezdni, budowie ciągu pieszo-rowerowego, budowie chodników dla pieszych, przebudowie istniejących zjazdów, przebudowie przystanków autobusowych, budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie istniejących przepustów pod drogą, montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z wykonaniem oznakowania poziomego i pionowego, odmuleniu rowów przydrożnych oraz wykonaniu pozostałych robót towarzyszących.

Powiat Pszczyna