Dzisiaj jest: Niedziela, 15-09-2019 Imieniny: Albina, Nikodema, Marii

Sukcesy uczniów z Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej

Magdalena Kret , 13 kwietnia 2017

29  marca br. odbyły się szkolne eliminacje (przygotowane przez p. Annę Żołnę) do XVIII Powiatowego Konkursu Geograficznego „Europejskie Wojaże”, w wyniku których zostało wyłonionych 3 najlepiej przygotowanych uczniów, aby reprezentować Zespół Szkół w Miedźnej podczas właściwego konkursu.

Trójka tych najlepszych to Aleksandra Wojtala z kl. II a, Kacper Miler i Jakub Nocoń z kl. III a. Uczestniczyli oni w konkursie, który odbył się 4 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. Zmagali się z różnymi zagadnieniami geografii regionalnej Europy oraz geografii fizycznej ogólnej rozwiązując w czasie 90 minut zestaw 12 zadań (krzyżówka, skały, skala powierzchniowa, wysokość słońca, jeziora i atrakcje turystyczne Europy itp.). Najlepiej przygotowanym do konkursu okazał się Kacper Miler zdobywając 103 punkty na 104 możliwe do zdobycia, a tym samym uplasował się na I miejscu. Jakub Nocoń zdobył 88 punktów i IV miejsce, a Aleksandra Wojtala – 76 punktów i X miejsce. Całej drużynie (wszyscy w pierwszej dziesiątce) oraz nauczycielowi Annie Żołnie gratulujemy tak wysokich wyników!

Kolejny sukces Kacpra!! Tym razem Kacper Miler przyniósł chlubę naszemu gimnazjum zdobywając III miejsce podczas XVII Powiatowego Konkursu Matematycznego „Igraszki z matematyką”, który odbył się 5 kwietnia br w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. Wraz z Kacprem udział w „Igraszkach” brali Jakub Puda (IX miejsce) i Kacper Domżoł (XIII miejsce). Wszyscy chłopcy są uczniami klasy III a o profilu matematyczno – językowym, w której lekcje matematyki prowadzone są przez p. Annę Żołnę.

11 kwietnia br. w Państwowej Szkole Muzycznej w Bielsku Białej odbyła się Uroczysta Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, z udziałem ucznia kl. III a Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej, Kacpra Milera. Uczeń przygotowywany przez p. Annę Żołnę zdobył tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii.

Galę poprowadził p. Andrzej Mróz, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach.  Listy gratulacyjne opiekunom i zaświadczenia uczniom wręczyli  Dyrektor Delegatury w Bielsku-Białej – mgr Tomasz Kowalik oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku Białej – mgr Władysław Mąsior. Pan wizytator gratulując laureatom podkreślał, że sukces uczniów jest również sukcesem ich nauczycieli i rodziców.

Uroczystość uświetnił występ kwartetu puzonowego tamtejszej szkoły. Na uroczystości obecni również byli przedstawiciele władz miasta Bielska Białej i Diecezji Bielsko – Żywieckiej.

Uzyskanie tytułu laureata zwalnia ucznia z obowiązku pisania danego zakresu egzaminu gimnazjalnego i w przypadku Kacpra jest to część dotycząca przyrody.

Cieszymy się sukcesem Kacpra i serdecznie gratulujemy uzyskanego tytułu.

Laureaci otrzymali również upominek – nagrody książkowe: „Wyklęci żołnierze podziemia niepodległościowego w latach 1944-1963”.

                                   ZS Miedźna