Dzisiaj jest: Czwartek, 17-10-2019 Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Magiczna Noc z Andersenem

Magdalena Kret , 12 kwietnia 2017

W miniony piątek, tj. 7 kwietnia 2017 roku,  w Szkole Podstawowej w Miedźnej uczniowie, nauczyciele  i zaproszeni goście spotkali się, by już po raz czwarty, uczcić dzień urodzin wielkiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Z tej właśnie okazji postanowiono spędzić w szkole „Noc niespodzianek”.

Wieczór tradycyjnie rozpoczęto sadzeniem drzewka, zadanie to z wielkim zaangażowaniem wykonała  pani wicedyrektor Zofia Kempka wraz wybranymi uczniami. W czasie całonocnej imprezy zaplanowano głośne czytanie bajek, wspólną kolację  i zabawy integracyjne. Ponadto, pod czujnym okiem pani Katarzyny Jagielskiej – Dzióbek wykonano piasek kinetyczny.  Przysłowiową wisienką na urodzinowym torcie były nocne podchody w poszukiwaniu skarbu Andersena, który został wykradziony ze szkolnej biblioteki przez nieznanych „włamywaczy”. Uczniowie wraz z opiekunami wyszli na szkolne podwórko i posiłkując się instrukcjami odnaleźli skarb, pomogła im w tym Pani Policjantka  Karolina, której bardzo dziękujemy. Dzieci bardzo zaangażowały się we wszystkie zabawy. Z uwagą wysłuchały bajek, które przeczytali zaproszeni goście, wśród nich pan Grzegorz Miketa oraz panie: Joanna Gorecka i Zofia Kempka. Goście, zgodnie z coroczną tradycją, otrzymali pamiątkowe „Medale Przyjaciela Książki”.

Największą atrakcją wieczoru był oczywiście nocleg w szkole, uczniowie po harcach i zabawach udali się na drzemkę, która, jak to zwykle bywa, nie trwała długo. W tym czasie opiekunowie uporali się z porządkowaniem sal. Większość uczestników zabawy obudziła się wcześnie rano w sobotę i zmęczeni udali się do swoich domów, pod opieką rodziców, którzy przybyli po swoje pociechy.

Nad całością imprezy czuwała pani Agnieszka Włosiak, która jest inicjatorką tego wydarzenia w naszej placówce, była też pomysłodawczynią głównej zabawy.

Podziękowania należą się wszystkim opiekunom i wychowawcom oraz Radzie Rodziców, która wsparła imprezę materialnie. Dziękujemy!

S.Nycz – ZS Miedźna