Dzisiaj jest: Czwartek, 17-10-2019 Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z Zespołu Szkół w Woli

Magdalena Kret , 12 kwietnia 2017

We wtorek, 11 kwietnia 2017r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Jej głównym punktem było wręczenie przez Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej zaświadczeń dla laureatów konkursów.

W finałach, tych najbardziej prestiżowych spośród konkurów przedmiotowych wzięli udział gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Woli, którzy w tym roku zdobyli aż trzy tytuły laureata i jeden tytuł finalisty.

Tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z języka polskiego zdobyła Karolina Odrobińska (opiekun pani Anna Gancarz). Karolina została również laureatem w konkursie z wiedzy o społeczeństwie (opiekun pan Tomasz Baranowski). Uczennica posiada też tytuł laureata z języka angielskiego zdobyty w roku ubiegłym (opiekun pani Łarisa Doniecka) i jest pierwszym potrójnym laureatem w historii szkoły. Laureatem w konkursie z języka angielskiego została w tym roku Katarzyna Kaczmarczyk (opiekun pani Łarisa Doniecka). Z kolei tytuł finalisty w konkursie z geografii zdobył Jakub Kubeczko (opiekun pani Ewa Pająk).

Na uwagę zasługuje fakt, że ostatnie lata przyniosły gimnazjalistom z Zespołu Szkół w Woli sporo sukcesów w konkursach kuratoryjnych. Od roku szkolnego 2013/2014 do chwili obecnej zdobyli oni aż 9 tytułów laureata w konkursach z języka polskiego, języka angielskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii i matematyki. Ponadto uczniowie szkoły byli finalistami konkursów z biologii i geografii.

Serdecznie gratulujemy i liczymy, że w ślad za nimi pójdą ich młodsi koledzy!

ZS Wola