Dzisiaj jest: Czwartek, 17-10-2019 Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Relacja z Olimpiady Przedszkolaków w SP2 Wola

Magdalena Kret , 3 kwietnia 2017

Tradycyjnie już Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli odstąpiła swe korytarze przedszkolakom gminy Miedźna. 31 marca 2017 roku 140 pięciolatków z  Gminnego Przedszkola Publicznego „Bajka” we Frydku wraz z Oddziałami Zamiejscowymi w Gilowicach, Gminnego Przedszkola Publicznego im. J. Brzechwy w Górze, Gminnego Przedszkola Publicznego im. M. Kownackiej w Miedźnej, Gminnego Przedszkola Publicznego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Tuwima, Gminnego Przedszkola Publicznego nr 2 im. W. Chotomskiej, a także z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 3 im. Kubusia Puchatka w Woli stawiło się na Integracyjną Olimpiadę Przedszkolaków.

Defilada z flagą olimpijską, ślubowanie z wyrażeniem gotowości do sportowej rywalizacji, rozgrzewka – wprowadziły dzieci w iście olimpijski nastrój. Każdy zawodnik miał do wyboru jedną z 10 konkurencji. Biegi na czas, slalomy, „skoki kangurów”, „sadzenie ziemniaków”, strzały piłką nożną i ręczną do bramek – to zabawy, w których przedszkolaki świetnie radziły sobie same. Ale nie zabrakło konkurencji, w których wraz z dziećmi wystartowali rodzice. Razem zmagali się w „biegach kelnerów”, rzutach do celu, skokach w dal z miejsca, zbieraniu piłeczek tenisowych na czas.

Na podium znaleźli się nie tylko najlepsi, ale każde dziecko przy dźwiękach fanfar zostało odznaczone medalem. Placówki wzbogaciły się o kolejny olimpijski puchar. Podczas imprezy podsumowano towarzyszący zawodom konkurs plastyczny promujący ideę integracji „Sport dla wszystkich”, w którym nagrodzono aż 21 małych artystów malarzy. Imprezie towarzyszył występ szkolnego zespołu Kolorowa Tęcza, który przedstawił inscenizację taneczną pt „Księżniczka i świniopas”.

Było gwarnie i kolorowo, a radość najmłodszych spotęgowały cukierki wręczone wszystkim dzieciom przez  Marzenę Mandlę reprezentującą Centrum Usług Wspólnych w Woli.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie opiekunom grup przedszkolnych, którzy przygotowali dzieci do zawodów oraz dyrektorom przedszkoli za zorganizowanie transportu dzieci.

Społeczność wolańskiej dwójki już dziś zaprasza maluchy na gminną olimpiadę w roku przyszłym.

SP 2 Wola