Dzisiaj jest: Poniedziałek, 18-02-2019 Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana

Remont Topolowej w Górze i Lompy w Gilowicach – podpisano umowę z wykonawcą

Magdalena Kret , 10 lutego 2017

Ulice Topolowa w Górze i Lompy w Gilowicach zostaną niedługo gruntownie przebudowane.  8 lutego w Starostwie Powiatowym w Pszczynie została podpisana umowa z wykonawcą.

Przebudowa ulic Lompy i Topolowej w gminie Miedźna to jedna z największych tegorocznych inwestycji na powiatowych drogach. Ostatecznie, koszt zadania wyniesie 5,86 mln zł. Powiat pszczyński sfinansuje go wspólnie z gminą Miedźna. Przypomnijmy, że samorządy zaplanowały dwuletnie finansowanie zadania – w tegorocznym budżecie zabezpieczyły już po 2 mln zł, a pozostała kwota przeznaczona zostanie w 2018r.

Przebudowa obejmie odcinek o łącznej długości niemal 3,5 kilometra. Roboty polegać będą na przebudowie jezdni, budowie ciągu pieszo-rowerowego, budowie chodników dla pieszych , przebudowie istniejących zjazdów, przebudowie przystanków autobusowych, budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie istniejących przepustów pod drogą, montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z wykonaniem oznakowania poziomego i pionowego, odmuleniu rowów przydrożnych oraz wykonaniu pozostałych robót towarzyszących.

Zadanie zrealizuje firma Drogród z Ćwiklic.  Wkrótce wykonawcy zostanie przekazany plac budowy.

Powiat Pszczyna