Dzisiaj jest: Piątek, 23-03-2018 Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Dobro zło zwycięża – VI Marsz Pamięci

Magdalena Kret , 10 stycznia 2017

VI Marsz Pamięci podobnie jak w latach w ubiegłych, także w tym roku odbędzie się pod hasłem „Dobro zło zwycięża”. Pomysłodawcą rajdów pamięci jest Jan Stolarz z Oddziału PTTK Radlin „Sokół”, który skupił wokół siebie grupę osób chcących uczcić pamięć o uczestnikach i ofiarach Marszu Śmierci, którzy 72 lata temu wyruszyli z obozu Auschwitz – Birkenau do Wodzisławia Śląskiego.

Tak jak więźniowie z KL Auschwitz w 1945r., tak uczestnicy Marszu w dniach 19 – 22 stycznia 2017r. przejdą trasę upamiętniającą morderczą ewakuację więźniów KL Auschwitz – Birkenau z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego.

Trasa VI Marszu Pamięci prowadzi m.in. przez Miedźną, Oświęcim, Studzionkę, Jastrzębie Zdrój. Uczestnicy Rajdu na całej trasie zatrzymają się przy pomnikach i mogiłach upamiętniających ofiary „Marszu Śmierci” oddając cześć i zapalając znicze.

Na całej trasie Marszu Pamięci wzorem lat ubiegłych do jego uczestników dołączą mieszkańcy oraz grupy uczniów miejscowych szkół.

Organizatorzy Marszu serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do przyłączenia się do marszu i oddania hołdu ofiarom Oświęcimia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z panem Janem Stolarzem – komandorem Marszu – tel. 694-784-413.