Dzisiaj jest: Środa, 20-06-2018 Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

W przyszłym roku poważna inwestycja w gminie Miedźna

Magdalena Kret , 30 grudnia 2016

Ulice Topolowa w Górze i Lompy w Gilowicach przebudowane zostaną już w przyszłym roku. Powiat pszczyński sfinansuje to zadanie wspólnie z gminą Miedźna.

Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie ogłosił niedawno przetarg na realizację zadania polegającego na przebudowie ulic Lompy i Topolowej w gminie Miedźna. Szacunkowy koszt całego zadania to ok. 6 mln zł. Inwestycję w równych częściach sfinansuje powiat pszczyński oraz gmina Miedźna. Samorządy zaplanowały dwuletnie finansowanie zadania – w przyszłorocznym budżecie zabezpieczyły już po 2 mln zł, a pozostała kwota przeznaczona zostanie w 2018r.

Z inwestycji wyłączony został 600-metrowy odcinek ul. Korfantego w Gilowicach, który pierwotnie również miał zostać wyremontowany w ramach zadania. Jednak, jak podkreśla starosta pszczyński, Paweł Sadza niewykluczone, że w przypadku ewentualnych oszczędności wynikłych z postępowania przetargowego, odcinek ul. Korfantego może zostać ponownie włączony w zakres zadania.

Wszystko zależy od wyniku przetargu – mówi starosta Paweł Sadza. – Mamy świadomość, w jakim stanie są te drogi i że pomimo braku dofinansowania ze źródeł zewnętrznych inwestycja nie mogła już dłużej czekać. Stąd decyzja o wspólnym finansowaniu zadania przez powiat i gminę Miedźna – zaznacza.

Przebudowa obejmie odcinek o łącznej długości niemal 3,5 kilometra. Roboty polegać będą na przebudowie jezdni, budowie ciągu pieszo-rowerowego, budowie chodników dla pieszych , przebudowie istniejących zjazdów, przebudowie przystanków autobusowych, budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie istniejących przepustów pod drogą, montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z wykonaniem oznakowania poziomego i pionowego, odmuleniu rowów przydrożnych oraz wykonaniu pozostałych robót towarzyszących.

Oferty można składać do 12 stycznia 2017r.

Powiat Pszczyna