Dzisiaj jest: Piątek, 23-03-2018 Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Piłkarze ręczni ze Szkoły Podstawowej w Miedźnej Mistrzami powiatu pszczyńskiego

Magdalena Kret , 20 grudnia 2016

Po zwycięstwach dziewcząt i chłopców na szczeblu gminnym, uczniowie SP Miedźna zapewnili sobie prawo startu w zawodach powiatowych. O ile panie cierpliwie czekają na swoje rozgrywki, to panowie 15 grudnia 2016r. wybrali się na zawody do Suszca, by stanąć w szranki z najlepszymi reprezentacjami z powiatu pszczyńskiego.

Rozgrywki były prowadzone systemem „każdy z każdym”, a poziom turnieju był bardzo wyrównany i zacięty. Mecze obfitowały w szybkie, składne akcje, sporo karnych i rzutów wolnych. Nie było drużyn ewidentnie odstawiających poziomem a zwycięzca całego turnieju i pięknego pucharu został wyłoniony dopiero w ostatnim spotkaniu.

Drużyna z SP Miedźna została zwycięzcą turnieju wygrywając wszystkie spotkania, tym samym będzie reprezentować powiat pszczyński na zawodach rejonowych.

SP MIEDŹNA – SP GOCZAŁKOWICE         5:3
SP MIEDŹNA – SP JANKOWICE                  2:1
SP MIEDŹNA – SP KOBIELICE                    6:3
SP MIEDŹNA – SP STUDZIENICE              8:4

Szkołę na zawodach gminnych i powiatowych reprezentowali: Szafron Szymon, Painta Mateusz, Jarco Szymon, Lukasek Piotrek, Filip Szweda, Wojciech Amadeusz, Karol Stalmach, Marcel Szweda i Kuba Antecki, Kinga Czerwińska, Ela Sajdok, Smolorz Weronika, Olesiak Kornelia, Galoch Eliza, Lotawiec Karolina, Ola Sajdok, Anita Stalmach I Oliwia Wajda.

Marcin Domżoł