Dzisiaj jest: Sobota, 24-03-2018 Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Mikołajkowe spotkanie w Szkole Podstawowej we Frydku

Magdalena Kret , 16 grudnia 2016

Z inicjatywy pani dyrektor Teresy Kłeczek, grona pedagogicznego oraz z pomocą wolontariuszy działających w Szkolnym Kole Wolontariatu, 10 grudnia br. odbyło się w Szkole Podstawowej we Frydku spotkanie grupy zerówkowiczów oraz przedszkolaków z przedszkola „Bajka” i z przedszkola w Gilowicach ze św. Mikołajem.

Spotkanie rozpoczęło się występem Teatrzyku „Frydusie” działającego w szkole.  Następnie zaproszeni goście wzięli udział w warsztatach plastyczno-technicznych, podczas których mogli pod kierunkiem nauczycielek oraz wolontariuszy szkoły wykonać ozdoby bożonarodzeniowe. Przedszkolaki z ogromnym zapałem przystąpiły do działania, gdy tymczasem ich rodzice mogli delektować się łakociami przygotowanymi przez szkołę. W tym dniu był również zorganizowany kiermasz bożonarodzeniowy.

Zaproszeni goście mogli zakupić stroiki, lampiony i kartki świąteczne. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na cele charytatywne. Najważniejszą atrakcją było oczywiście  pojawienie się Świętego Mikołaja, którego dzieci przywołały pięknym śpiewem. Spotkanie ze św.Mikołajem było dla nich ogromnym przeżyciem. Dzięki jego wizycie w szkole zapanował świąteczny nastrój. Z twarzy wszystkich dzieci przez cały dzień nie znikały uśmiechy. Pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem były przysłowiową „wisienką na torcie”.

Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo zostanie w pamięci, a w nowym roku szkolnym przedszkolaki z ochotą zawitają do naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły, nauczycielom, wolontariuszom za wsparcie i pomoc w organizacji spotkania. Pragniemy również podziękować sponsorom za okazaną pomoc rzeczową.

SP Frydek – Aneta Pełka