Dzisiaj jest: Sobota, 24-03-2018 Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Nowe radiowozy dla pszczyńskich policjantów

Magdalena Kret , 2 grudnia 2016

Na drogi powiatu pszczyńskiego wyruszyły cztery nowe radiowozy. Ich zakup był możliwy m.in. dzięki zaangażowaniu i wsparciu finansowym lokalnych władz samorządowych. Nowe samochody zasilą tabor wydziału prewencji. W codziennej służbie będą głównie użytkowane przez policjantów z patrolówki i dzielnicowych.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie odbyło się uroczyste przekazanie czterech nowych radiowozów. Środki finansowe na zakup pojazdów pochodziły z budżetu województwa, lokalnych władz samorządowych oraz własnych środków budżetowych policji. Trzy pojazdy marki Kia Cee’d, które współfinansowali Marszałek Województwa Śląskiego, Starosta Pszczyński i Burmistrz Pszczyny, trafią do wydziału prewencji. Jeden z nich przekazano na stan dzielnicowych.

Dodatkowo, dzięki wsparciu włodarzy gmin Miedźna, Suszec i Pawłowice, policjanci obsługujący ten rejon również mogą się cieszyć nowym Oplem Corsą.

W trakcie uroczystości komendant pszczyńskiej jednostki odebrał z rąk przedstawicieli władz samorządowych kluczyki do samochodów i podziękował za wsparcie i zrozumienie potrzeb. Podkreślił, że pomoc w doposażeniu w nowe środki transportu jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale także dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

KPP Pszczyna