Dzisiaj jest: Sobota, 24-03-2018 Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Wizyta prezesa PZPN Zbigniewa Bońka w Woli

Magdalena Kret , 24 listopada 2016

23 listopada 2016r. Zbigniew Boniek, będąc z wizytą na Śląsku odwiedził Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli, by spotkać się przedstawicielami wszystkich szkół z gminy Miedźna. W spotkaniu wzięli udział – wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski  i starosta pszczyński Paweł Sadza.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego filmu przypominającego najlepsze bramki „Zibiego”, (przypominamy, że grał w trzech finałowych turniejach mistrzostw świata w latach 1978, 1982, 1986,  w których rozegrał 16 meczów i strzelił 6 goli). Publiczność  pięknie zareagowała na te wspomnienia spontanicznymi okrzykami podziwu. Po prezentacji filmu specjalnie dla Gościa zatańczył wysportowany zespół „Kolorowa Tęcza” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli.

Gimnazjalni dziennikarze: Kuba Krawczyk i Ala Stysło  przeprowadzili z legendą światowej piłki wywiad, stawiając pytania wcześniej zebrane od uczniów. Słuchając wypowiedzi Zbigniewa Bońka mogliśmy przekonać się, jak bezpośrednim i sympatycznym jest człowiekiem.

Były konkursy z nagrodami, były popisy sprawności fizycznej dzieci, wspólne zdjęcia i autografy. Niestety, czas przeznaczony na spotkanie wynosił tylko godzinę, więc zapewne nie wszystkim udało się zdobyć autograf, ale wspólne zdjęcia zrobione na trybunach będą przesłane do szkół i zapewne każdy uczestnik spotkania będzie mógł się na nich odnaleźć. Każda ze szkół otrzymała też podarunki z logo PZPN.

Wydarzenie nasze środowisko zawdzięcza panu Henrykowi Kuli, wolaninowi, prezesowi Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

G2 Wola