Dzisiaj jest: Środa, 20-06-2018 Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Obchody Święta Niepodległości w gminie Miedźna

Magdalena Kret , 14 listopada 2016

W 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska na skutek zawirowań historycznych I wojny światowej i związanych z nimi upadku trzech wielkich mocarstw, odzyskała niepodległość. Decyzją demokratycznych władz II RP z 1937r. wydarzenie to upamiętniane jest 11 listopada.

W gminie Miedźna, w hołdzie złożonym ojczyźnie i poległym, którzy oddali życie za jej suwerenność, w czwartkowy wieczór, 10 listopada br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Woli odbył się wyjątkowy koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Silenzio”.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Silenzio” pod kierownictwem kapelmistrza Piotra Olearczyka zaprezentowała utwory, których melodie towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Były też utwory muzyki filmowej.

Tradycyjnie przed uroczystym koncertem wójt gminy Bogdan Taranowski wraz z przewodniczącym rady gminy Stanisławem Lubańskim, radnymi gminy Miedźna, dyrekcją i uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Malinowskiego w Woli oraz Zespołu Szkół w Woli – uroczyście złożyli kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Woli.