Dzisiaj jest: Czwartek, 22-03-2018 Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych

Magdalena Kret , 3 listopada 2016

We wtorek, 15 listopada 2016r. w godzinach od 9.00 do 14.00 przeprowadzony zostanie wojewódzki trening sprawności syren alarmowych, wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Celem treningu jest przetestowanie działania systemu syren alarmowych w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych działań. W związku z powyższym zostanie on przeprowadzony w sposób dynamiczny, według innych zasad niż miało to miejsce dotychczas.

W godzinach od 9.00 do 14.00 dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach na kanale BW 36 w sieci radiokomunikacyjnej Wojewody Śląskiego nadawał będzie komunikaty dla poszczególnych powiatów zawierające polecenie uruchomienia sygnału alarmowego oznaczającego odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający trzy minuty. W przypadku odbioru ww. komunikatu dotyczącego właściwego powiatu lub miasta na prawach powiatu, należy natychmiast uruchomić sygnał oznaczający odwołanie alarmu na danym terenie. Syreny nie będą uruchamiane z poziomu wojewódzkiego.

Śląski Urząd Wojewódzki