Dzisiaj jest: Sobota, 24-03-2018 Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Razem idą przez życie. Relacja z uroczystości z okazji Jubileuszy Długoletniego Pożycia Małżeńskiego w gminie Miedźna

Magdalena Kret , 21 października 2016

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego to jubileusze niezwykłe… tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem 50 i 60 lat. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, którymi Prezydent RP odznacza pary, symbolicznie wyrażają uznanie władz polskich dla wartości życia i rodziny oraz wdzięczność za ofiarny, codzienny trud, odpowiedzialność, zgodność pożycia i poświęcenie.

W czwartek, 20 października 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli swoje święto obchodzili małżonkowie z terenu gminy Miedźna, którzy razem w związku małżeńskim przeżyli 50 i 60 lat. Tak długie lata wspólnego życia świadczą o miłości rodzinnej, wierności, wzajemnym szacunku i zrozumieniu – o trwałości rodziny. To czas zwykłych, codziennych spraw, a jednocześnie ważnych wydarzeń, czas przeżyć radosnych i smutnych, wyrzeczeń i kompromisów, które jeszcze bardziej umacniają więzi rodzinne i sprawiają, że żyje się lepiej.

Uroczystość, którą uświetniły znakomite występy: Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Silenzio” działającej pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Woli, Zespołu Folklorystycznego „Wigejce” prowadzonego przez p. Irenę Świerkot oraz Zespołu Tanecznego „Kolorowa Tęcza” prowadzonego przez p. Jolantę Widlarz, otworzył wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski

W swoim wystąpieniu wójt gminy podkreślił: „…Minęło już sporo czasu od chwili kiedy połączyliście swój los. Kiedy złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo „tak” i włożyliście obrączki. Jesteście przykładem dobrych rodzin. Możecie z dumą stwierdzić, że dobrze wywiązywaliście się ze swoich obowiązków wobec siebie, dochowując sobie przez tyle lat wierności małżeńskiej…”.

Wójt gminy Bogdan Taranowski dziękując Jubilatom za godne i długie pożycie małżeńskie oraz piękny przykład dla młodego pokolenia odznaczył w imieniu Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie:

 Pary odznaczone Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie:

 1. Beer Józef i Eleonora
 2. Doktor Stanisław i Małgorzata
 3. Gardawski Paweł i Anna
 4. Golus Jerzy i Zofia
 5. Hajduga Zygmunt i Agnieszka
 6. Janosz Ludwik i Anna
 7. Kasperczyk Hubert i Jolanta
 8. Klenczar Ludwik i Wanda
 9. Krasoń Alojzy i Urszula
 10. Mazur Herman i Elżbieta
 11. Nachlik Gerhard i Anna
 12. Niesyto Józef i Waleria
 13. Rozmus Gerard i Maria
 14. Sajdok Józef i Krystyna
 15. Sojka Jan i Maria
 16. Sosna Aleksy i Łucja
 17. Jaroś Wacław i Wanda

60 lat po ślubie:

 1. Gwóźdź Jan i Maria
 2. Mandla Stefan i Anna
 3. Michalik Stefan i Teresa
 4. Nycz Ludwik i Maria
 5. Opołka Władysław i Marta
 6. Rozmus Helena i Władysław
 7. Taska Zbigniew i Stefania
 8. Urbańczyk Ludwik i Marta

Były również dyplomy gratulacyjne, kwiaty, które wójt gminy Bogdan Taranowski wręczył Jubilatom wspólnie z dyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim Magdaleną Szewczuk-Szturc oraz przewodniczącym rady gminy Stanisławem Lubańskim. Były także wspólne zdjęcia, rozmowy i wspomnienia w miłej atmosferze.

W towarzystwie Jubilatów prawdziwe okazały się słowa, że „prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile lecz po czasie jej trwania” i wcale nie traci ona swego blasku
z upływem czasu…

Szanownym Jubilatom raz jeszcze składamy życzenia wszelkiej pomyślności, kolejnych długich lat w zdrowiu i szczęściu, gratulacje oraz wyrazy uznania.