Dzisiaj jest: Sobota, 20-01-2018 Imieniny: Fabiana, Sebastiana

„Święto Szkoły” w SP2 Wola

Magdalena Kret , 19 października 2016

We wtorek, 18 października 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Jana Pawła II w Woli obchodzono Święto Szkoły. Dzień wcześniej przypadała 38. rocznica wyboru patrona szkoły na stolicę apostolską, więc pierwsza część uroczystości była poświęcona św. Janowi Pawłowi II.

Uczniowie kl. III przypomnieli najważniejsze chwile z jego życia i pontyfikatu, nie zabrakło okolicznościowych piosenek, a całości dopełniła prezentacja multimedialna.

Ten dzień zostanie też na pewno zapamiętany przez uczniów kl. I, którym była poświęcona druga część akademii, podczas której zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej. Najpierw musieli przedstawić, czego się już w szkole nauczyli, a następnie odbyło się ich ślubowanie i uroczyste pasowanie, którego dokonał dyrektor szkoły – pan Sebastian Pyjas razem z przedstawicielką Rady Gminy Miedźna – panią Zofią Białoń.

Ciepłe słowa skierowała do uczniów również pani dyrektor pobliskiego gimnazjum – Barbara Bandoła, przekazując wspólnie z panią Edytą Miszczak-Kowalską słodką niespodziankę.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów oraz odkrywania swoich pasji i talentów w naszej szkole.

SP 2 Wola