Dzisiaj jest: Czwartek, 22-03-2018 Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

„Gala w Dwójce”

Magdalena Kret , 17 października 2016

14 października 2016r. w auli Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli odbyła się uroczystość wręczenia nagród nauczycielom i pracownikom oświaty z gminy Miedźna. Nagrody te są przyznawane corocznie z okazji Dnia Edukacji Narodowej  wyróżniającym się osobom. Uroczystość otworzył pan dyrektor Sebastian Pyjas, który przywitał  pracowników przedszkoli, szkół, gimnazjów i liceum przybyłych na galę oraz emerytowanych nauczycieli szkół i władze gminnego samorządu, sprawujące opiekę nad lokalna oświatą.

Najpierw przed zebranymi wystąpił znany z wielu sukcesów artystycznych szkolny zespół taneczny Kolorowa Tęcza, działający od wielu lat w wolskiej dwójce pod kierownictwem pani Jolanty Widlarz. Młodzi tancerze zaprezentowali zgromadzonej publiczności inscenizację taneczną „Randka myszek”. Jak zawsze w przypadku tego zespołu popis  spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

Po tym występie wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski zwrócił się do nauczycieli i innych pracowników oświaty pracujących w gminnych instytucjach edukacyjnych. Podziękował im za trud i poświęcenie wkładane w codzienną pracę, gratulował wyróżnień i życzył dalszych sukcesów. Słowa wdzięczności zostały skierowane także do emerytowanych pracowników szkół i przedszkoli, a ci z nich, którzy  skończyli karierę zawodową w tym roku, otrzymali specjalne podziękowania.

Po przemówieniu  wójta  na scenę wyszedł  szkolny zespół teatralny Bajlandia (prowadzony przez panią Ewę Kubeczko), który przedstawił sceny z życia szkoły, zabawny montaż słowno-muzyczny. Lekka forma widowiska, żartobliwie ukazująca codzienne perypetie uczniów i ich opiekunów, trafiła w gusta widowni, która nagrodziła młodych adeptów Melpomeny gromkimi brawami.

Wreszcie przyszedł czas na kulminacyjny punkt imprezy, czyli wręczenie nagród nauczycielom i innym pracownikom oświaty przez dyrektorów gminnych placówek oświatowych.

Na zakończenie uroczystości zebrani mogli podziwiać członków szkolnego zespołu folklorystycznego Wigejce (działającego pod kierownictwem pani Ireny Świerkot) w tańcu góralskim Sarna. Był to swoisty hołd złożony patronowi szkoły, Świętemu Janowi Pawłowi Drugiemu, miłośnikowi gór i Podhala. Również ten popis zyskał uznanie widowni.

Po obejrzeniu występu Wigejców konferansjerki prowadzące z powodzeniem całą galę, Marzena Janusz i Iwona Przesór, zaprosiły wszystkich gości na skromny poczęstunek.

SP2 Wola