Dzisiaj jest: Czwartek, 22-03-2018 Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Aktywnie i rodzinnie w Szkole Podstawowej im. J.Korczaka w Górze

Magdalena Kret , 11 października 2016

Już po raz czwarty uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie wyruszyli na górskie szlaki, aby spotkać się przy  ognisku na szczycie Hali Rynianka. IV SZKOLNY RAJD GÓRKI odbył się w sobotę, 1 października 2016r.

Piechurom towarzyszyła przepiękna, słoneczna pogoda, zapierające dech w piersiach widoki na Babią Górę i Pilsko w jesiennej krasie.

Turyści z Góry atakowali szczyt dwoma szlakami z Żabnicy Skałki. Pierwsza grupa podchodziła szlakiem czarnym i zielonym w kierunku Hali Boraczej, Lipowskiej. Druga grupa atakowała szlakiem czarnym i czerwonym przez Słowiankę oraz Suchy Groń.

W górzańskiej SPJK staramy się wychowywać przykładem własnym, aktywność fizyczna, pokonywanie trudności i stawianie sobie coraz większych wyzwań, stało się normą dla naszej szkolnej społeczności. Pierwsze rajdy rozpoczynaliśmy od godzinnych podejść, by w pierwszą październikową sobotę pokonać szlakami Beskidu Żywieckiego około 20 kilometrów i aktywnie, uczcić Narodowy Dzień Sportu oraz Międzynarodowy Dzień Turystyki.

W rajdzie wzięły udział osoby, które miały już cztery rajdowe  plakietki.  Wszystkie plakietki zaprojektowali nasi uczniowie. Wiosną ruszamy na kolejny rajd!

SP Góra