Dzisiaj jest: Czwartek, 17-10-2019 Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

X Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy za nami

Magdalena Kret , 5 września 2016

Jak co roku w pierwszą sobotę września odbył się kolejny, X jubileuszowy Miedźnański Rodzinny Rajd Rowerowy. Tym razem ubrani na pomarańczowo rowerzyści w liczbie ponad 600 osób pokonali trasę długości prawie 30 km.

Urokliwa trasa wiodła po gminie Miedźna oraz miejscowościach: Międzyrzecze i Jankowice. Na terenie Szkoły Podstawowej im. St. Hadyny we Frydku zorganizowano 40 minutowy postój, w czasie którego uczestnicy otrzymali napoje i batoniki regeneracyjne. W czasie odpoczynku cykliści zgadywali hasło konkursowe, które w tym roku brzmiało „KAŻDĄ GODZINĘ INWESTUJ W RODZINĘ”. Następnie kolumna rajdowa ruszyła w kierunku Gilowic i Góry, kończąc przejazd na stadionie LKS „Sokół” w Woli.

Na mecie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pyszną grochówką, ugotowaną przez kucharki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Malinowskiego w Woli. Następnie rozpoczął się konkurs z nagrodami.

Najliczniejszą rodziną została 6-osobowa rodzina Kamińskich z Góry, która otrzymała kosz obfitości ufundowany przez Stanisława Karbowego. Najmłodszą uczestniczką rajdu została Róża Kaczmarek z Frydku, a najstarszym uczestnikiem Rufin Siuta z Gilowic.

Konkurs z nagrodami zakończony został wylosowaniem weekendu w górach ufundowanego przez Nadwiślańską Agencję Turystyczną w Tychach na który pojedzie rodzina Starzec z Gilowic. Nowymi rowerami ufundowanymi przez firmę TOM-SKI z Jankowic i NATAN z Woli odjechali Szymon Banach z Woli i Bartosz Jagos z Góry.

Ponieważ był to jubileuszowy dziesiąty rajd, organizatorzy uhonorowali  7 uczestników, którzy brali udział we wszystkich rajdach: Andrzej Blama, Kazimierz Gwóźdź, Klaudia Gwóźdź, Jan Gwóźdź, Paweł Blama, Włodzimierz Chyc, Grzegorz Fajfer.

Sponsorzy i darczyńcy:

Nad bezpieczeństwem rajdowiczów czuwali: policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w  Pszczynie, strażacy z OSP w Międzyrzeczu, strażacy z OSP w Jankowicach, strażacy z OSP w Gilowicach, strażacy z OSP w Miedźnej, strażacy z OSP w Górze, strażacy z OSP w Woli

Organizatorzy rajdu serdecznie dziękują policji i strażakom za profesjonalne zabezpieczenie trasy rajdu oraz wszystkim sponsorom i darczyńcą za wsparcie finansowe, ufundowane nagrody i vouchery

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Organizatorzy:
Ludowy Klub Sportowy „Sokół” w Woli
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Woli  

 
Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z rajdu GALERIA ZDJĘĆ <<===
GOSiR