Dzisiaj jest: Wtorek, 17-07-2018 Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Podpisano umowę na dofinansowanie przebudowy ul. Kasztanowej i ul. Krętej w Górze

Magdalena Kret , 27 lipca 2016

We wtorek, 26 lipca br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski podpisał umowę na dofinansowanie zadania pn.: „Poprawa warunków komunikacyjnych oraz bezpieczeństwa poprzez przebudowę dróg gminnych – ul. Kasztanowej i ul. Krętej w Górze wraz z budową chodnika”.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną dwa odcinki drogi gminnej (ul. Kasztanowa oraz ul. Kręta) na długości   1,725 km wraz z budową chodnika i kanalizacji deszczowej wzdłuż ul. Krętej na odcinku ok. 0,280 km.

Wartość dofinansowania wynosi 999 828,00 zł, co stanowi 63,63% kosztów kwalifikowanych tj. 1 571 316,49 zł.

Wkrótce gmina Miedźna ogłosi przetarg nieograniczony na wyłonienie wykonawcy ww. inwestycji.

Przebudowa ww. dróg  zrealizowana zostanie do końca bieżącego roku.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej na operacje typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Inwestycja ma na celu poprawę warunków komunikacyjnych poprzez skrócenie czasu dojazdu do budynków użyteczności publicznej oraz poprawę jakości dróg.