Dzisiaj jest: Czwartek, 19-07-2018 Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Pan Alojzy Chrostek uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Gminy Miedźna”

Magdalena Kret , 29 czerwca 2016

Podczas uroczystej gali, która odbyła się we wtorek, 28 czerwca br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Woli na mocy uchwały XXIII/116/2016 Rady Gminy Miedźna z 14 czerwca 2016r. pan Alojzy Chrostek odebrał zaszczytny tytuł „Zasłużony dla Gminy Miedźna”.

Pan Alojzy Chrostek z gminą Miedźna związał się w 1969r. podobnie jak z Ochotniczą Strażą Pożarną w Miedźnej, gdzie od 1971 pełnił funkcję naczelnika. W 1975r. został wybrany na Gminnego Komendanta OSP. Od 2000r. do 2016r. był Prezesem OSP Miedźna.

Pan Alojzy Chrostek jest wzorem dla strażaków, realizując z pełnym oddaniem hasło zawarte na sztandarze Ochotniczej Straży Pożarnej „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Udowodnił to niejednokrotnie podczas akcji ratowniczych.

Kierował, jak również aktywnie uczestniczył w licznych akcjach przeciwpowodziowych, szczególnie w latach 1997 i 2010. Pana Alojzego cechuje sumienność, zaangażowanie i odpowiedzialność. Ponadto brał udział  w  wielu  akcjach ratowniczo-gaśniczych  narażając  często  swoje  życie  i  zdrowie.

Dzięki zaangażowaniu i otwartości na ludzkie potrzeby jest człowiekiem cieszącym się sympatią i zaufaniem lokalnej społeczności.

Pan Alojzy aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej, uroczystościach, sesjach rady gminy, spotkaniach reprezentując i popularyzując ochronę przeciwpożarową w gminie, powiecie i kraju.

Jego społeczne działanie i niesienie pomocy każdemu potrzebującemu, jest Jego życiową pasją.