Dzisiaj jest: Czwartek, 19-07-2018 Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Ruszyła akcja „Bezpieczne wakacje 2016”

Magdalena Kret , 27 czerwca 2016

Z inicjatywy wojewody śląskiego, Jarosława Wieczorka 24 czerwca br. na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja „Bezpieczne wakacje 2016”, która potrwa do 1 września br.

W związku z podjętymi działaniami, wojewoda śląski przekazał podległym służbom i inspekcjom zalecenia w zakresie przeprowadzenia na obszarze województwa śląskiego akcji „Bezpieczne wakacje 2016″, a także zwrócił się do organów administracji samorządowej z prośbą o aktywne włączenie się w podjęte działania. Przypomniał, że podstawowym zadaniem służb, inspekcji, straży i innych organów administracji publicznej jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa.

Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego nadzorować będą wszystkie formy wypoczynku zorganizowanego, zarówno w miejscowościach wypoczynkowych, jak i w miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Na potrzeby akcji wojewoda uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze (32) 20-77-077, na którą można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie wakacji.

Informacje dotyczące akcji „Bezpieczne wakacje 2016” dostępne są na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego: www.katowice.uw.gov.pl/wdzbizk/bezpieczne_wakacje_2016.html

ŚUW