Dzisiaj jest: Czwartek, 19-07-2018 Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Gminne turnieje sportowe w SP Miedźna

Magdalena Kret , 9 czerwca 2016

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej  była gospodarzem sportowych turniejów dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Miedźna.

Pierwszy z nich odbył się na kompleksie boisk sportowych Orlik przy Zespole Szkół  w Miedźnej  i gościł reprezentacje wszystkich szkół podstawowych. Mecze piłki nożnej były rozgrywane „każdy z każdym” i charakteryzowały się walką do samego końca, duchem „fair play” i spora ilością pięknych bramek.

 1. SP1 WOLA
 2. SP FRYDEK
 3. SP MIEDŹNA
 4. SP GÓRA
 5. SP2 WOLA

Szkołę Podstawową w Miedźnej pięknie i z sercem reprezentowali: MILLER PATRYK, JARCO SZYMON, LUKASEK PIOTR, STALMACH KAROL, SZWEDA FILIP, WOJCIECH AMADEUSZ, SZAFRON SZYMON , BARTAS BARTEK, ANTECKI KUBA.

Podobnie jak rok temu, Szkoła Podstawowa w Miedźnej była organizatorem Gminnych Zawodów Piłki Ręcznej dla klas 5. Do rywalizacji stawiły się wszystkie reprezentacje chłopców (5 drużyn) i cztery drużyny dziewcząt co sprawiło, że na hali w Gilowicach w zmaganiach z piłką ręczną wzięło udział około 90 zawodników z gminy Miedźna.

W tym roku bezapelacyjnie najlepsi wśród dziewcząt i chłopców okazali się zawodnicy z SP Miedźna, którzy w sumie w 7 meczach stracili zaledwie jedną bramkę.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a zawodnicy z miejsc 1,2,3 otrzymali pamiątkowe medale i statuetki sfinansowane z funduszy Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Miedźna na rok 2016.

Szkołę Podstawową w Miedźnej  dzielnie reprezentowali uczniowie: CZERWIŃSKA KINGA, GALOCH ELIZA, WAJDA OLIWIA, LOTAWIEC KAROLINA, SAJDOK ALEKSANDRA, SAJDOK ELA, SMOLORZ WERONIKA, ANITA STALMACH, EMILIA CZUWAJ,  LUKASEK PIOTREK, PAINTA MATEUSZ,  STALMACH KAROL, SZAFRON SZYMON, SZWEDA FILIP, SZWEDA MARCEL,  WOJCIECH AMADEUSZ, JARCO SZYMON.

CHŁOPCY

 1. SP MIEDŹNA
 2. SP1 WOLA
 3. SP GÓRA
 4. SP FRYDEK
 5. SP2 WOLA

DZIEWCZĘTA

 1. SP MIEDŹNA
 2. SP FRYDEK
 3. SP1 WOLA
 4. SP GÓRA
Marcin Domżoł