Dzisiaj jest: Czwartek, 19-07-2018 Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Relacja z Pikniku Rodzinnego w Zespole Szkół w Woli

Magdalena Kret , 8 czerwca 2016

W sobotę, 4 czerwca 2016r. w Zespole Szkół w Woli tradycyjnie już odbył się Piknik Rodzinny, którego organizatorami byli : społeczność ZS Wola, Rada Rodziców oraz Gminny Ośrodek Kultury w Woli.

Hasłami  przewodnimi tegorocznego pikniku były: Zachowaj trzeźwy umysł oraz Postaw na rodzinę.

By tradycji stało się zadość, imprezę rozpoczął „Taniec belgijski”, w którym wspólnie wirowali uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz goście pikniku.

Wyjątkowym poczuciem rytmu i zgraniem wykazali się uczniowie klasy pierwszej hotelarstwa, którzy zaprezentowali synchroniczne podawanie do stołu. Ten pokaz kelnerski spodobał się widzom, którzy nagrodzili ekipę brawami.

Sporo emocji wywoływały konkursy, w których uczestniczyli nie tylko gimnazjaliści i uczniowie technikum, ale również uczniowie szkoły podstawowej, znakomicie integrujący się ze starszymi kolegami. Młodsi uczestnicy zabawy bardzo chętnie uczestniczyli w wielu konkurencjach, takich jak: wyścigi w workach czy konkursie jedzenia czekolady.

Gimnazjaliści udowodnili, że śpiewać każdy może . Wszystkie klasy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w karaoke: „Mikrofon dla wszystkich”. Nie było przegranych – zabawa była przednia.

Najmłodsze dzieci, których na pikniku nie brakowało, ustawiały się w kolejce do malowania twarzy, zdezorientowani rodzice nie poznawali własnych pociech.

Gościnnie zaprezentowały się przedszkolaki z GP 3 – „ Kubusiaki” z werwą zagrały „ Kaczkę- Dziwaczkę”, natomiast grupa baletowa z Centrum Kultury w Woli ognistym flamenco i kankanem wywołała żywą reakcję publiczności.

O to, by uczestnicy zabaw, konkursów i pokazów nie byli głodni, zadbała Rada Rodziców oferując bigos, kiełbaski z rożna czy też ciasta. Szkolny sklepik zadbał o zimne napoje i słodycze.

Niezwykłą atrakcją pikniku były pokazy 57 Samodzielnej Kompanii ASG z Wisły Wielkiej. Niesłabnącym zainteresowaniem, nie tylko męskiej części, uczestników pikniku cieszył się, zbudowany przez ekipę ASG ,Fort „57”- z armatą, wieżą, torem przeszkód, strzelnicą, a także sprzęt prezentowany przez grupę nurkową. Można było postrzelać do tarczy, usiąść na quadzie wojskowym, obejrzeć różne modele broni.

Członkowie kompani przeprowadzili instruktaż udzielania pierwszej pomocy, przedstawili również sposoby obrony przed atakiem napastnika z nożem lub usiłującego nas okraść.

Uwagę wszystkich przyciągał namiot, w którym mogliśmy poznać zasadę działania defibrylatora i zrozumieć, jak duże ma on znaczenie w ratowaniu ludzkiego życia.

Pokazy pozycji strzeleckich, odbijania zakładnika czy ochrony VIP-a miały charakter fabularyzowany, uczestnicy pikniku odnosili wrażenie, że znajdują się na planie filmu o wizycie szejka arabskiego, którego ochrona ratuje przed napaścią .

Imprezę zakończył pokaz dynamicznego strzelania z broni palnej. Na koniec jeszcze pamiątkowe zdjęcie i do następnego pikniku za rok!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmów z pokazów:

https://www.youtube.com/watch?v=bTNoAFbMiBk&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=D8XNfo3sMAA&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=FeFVsmnqI3k&feature=youtu.be

 

Obszerna galeria zdjęć dostępna jest na stronie internetowej: http://www.zswola.eu/galery/piknik16/index7.html

 

tekst: Anna Gancarz,
filmiki: 57 Samodzielna Kompania ASG