Dzisiaj jest: Czwartek, 19-07-2018 Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w gminie Miedźna

Magdalena Kret , 8 czerwca 2016

W Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli miniony tydzień (30 maja – 3 czerwca 2016 roku) był Tygodniem Czytania Dzieciom. Codziennie w każdej klasie, na jednej lekcji, przez 15-20 min. uczniowie słuchali czytanej książki. W zorganizowaniu tygodnia czytania duży udział miała sąsiednia szkoła, Gimnazjum nr 2  z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera. To oni byli naszymi pierwszymi gośćmi.

W poniedziałek, 30.05.2016r.  pani dyrektor i uczniowie z gimnazjum czytali książki we wszystkich klasach, w naszej szkole. We wtorek wychowawcy klas zaprosili do czytania rodziców lub babcie i dziadków. W środę, 1.06.2016r. nasze dwie szkoły, jak co roku organizowały Gminne Integracyjne Zawody „Sport dla wszystkich”. Tym razem za zawodnikami z wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Miedźna szła drużyna bajkowych postaci. W trakcie uroczystości otwarcia zawodów odczytano wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Goście uczestniczący w ceremonii otwarcia zawodów otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. W tym dniu uczniowie naszych szkół mogli uczestniczyć w zawodach sportowych, kibicować a także czytać i słuchać czytanych książek. Zawodnicy, którzy stawali na podium, oprócz medali otrzymywali zakładki do książek.

Gdy wróciliśmy do szkoły, wszystkie dzieci przebrane za postacie z bajek otrzymały pamiątkowe medale i po sesji zdjęciowej uczestniczyły w następnych zajęciach czytelniczych i sportowych. W „Krainie Czekoladowej Rzeki” czekał na nie poczęstunek, a  w „Krainie Sportowych Zmagań” – zabawy. W bibliotekach obydwu szkół nauczyciele, bibliotekarze i uczennice z gimnazjum, byli gotowi do czytania ciekawych książek.

Klasy starsze uczestniczyły w zajęciach w pracowni języka angielskiego. Słuchali przygód Sherlocka Holmesa, rozwiązywali zagadkę i poznawali literaturę angielskojęzyczną.

W czwartek zaprosiliśmy do czytania panie z Gminnej Biblioteki Publicznej, a także niepedagogicznych pracowników szkoły.W tym dniu, w świetlicy szkolnej były zabawy związane z książkami. W piątek, 3.06. ulubione książki czytali w klasach starszych uczniowie, a w klasach młodszych nauczyciele.

Mamy nadzieję, że czytanie książek dzieciom będzie kontynuowane w naszych szkołach, bibliotekach i domach rodzinnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uczestniczyli w Ogólnopolskim Tygodniu czytania Dzieciom!

Kto czyta, nie błądzi!

SP 2 w Woli