Dzisiaj jest: Czwartek, 19-07-2018 Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Podsumowanie Sportowego Turnieju Miast i Gmin – STMiG 2016 w gminie Miedźna

Magdalena Kret , 7 czerwca 2016

Gmina Miedźna po raz kolejny przystąpiła do XXII już edycji  Sportowego Turnieju Miast i Gmin – STMiG 2016 – największej imprezy sportu masowego w Polsce, rozgrywanej w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Niezmiennie, celem głównym imprezy była aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców, szczególnie tych, którzy dotychczas nie interesowali się rekreacją fizyczną, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie i nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

W organizację tegorocznych imprez, które odbyły się od 26 maja do 1 czerwca 2016r. włączyły się m.in: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Woli, Gminny Ośrodek Kultury w Woli, Gimnazjum nr 2 w Woli, Szkoła Podstawowa nr 1 w Woli, Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Zespół Szkół w Miedźnej, Szkoła Podstawowa w Górze, Gminne Przedszkole Publiczne w Miedźnej, Gminne Przedszkole Publiczne we Frydku, Rady Sołeckie Frydku i Gilowic.

Wszystkim, którzy w  jakikolwiek sposób przyczynili się w przygotowanie i organizację imprez sportowo – rekreacyjnych w ramach tegorocznego Tygodnia Sportu dla Wszystkim składam serdeczne podziękowania – mówi wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski.

Poniżej przedstawiamy sprawozdanie z turnieju oraz wynik testu Coopera.

Gmina Miedźna SPRAWOZDANIE
Gmina Miedźna TEST COOPERA