Dzisiaj jest: Czwartek, 23-11-2017 Imieniny: Adelii, Klemensa, Felicyty

Finał IV Gminnego Konkursu języka angielskiego „Face to Face with English” po patronatem Wójta Gminy Miedźna

Magdalena Kret , 6 czerwca 2016

30 maja 2016r. w Gimnazjum nr 1 im. św. Jana Bosko w Woli odbył się finał IV Gminnego Konkursu języka angielskiego „ Face to Face with English” po patronatem Wójta Gminy Miedźna. Konkurs miał na celu sprawdzenie umiejętności zdobytych przez gimnazjalistów, rozwijaniem różnych sprawności językowych i motywowanie ich do samodzielnej pracy oraz promowanie nauki języka angielskiego.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie Gimnazjów z gminy Miedźna. Wzięło w nim udział 39 uczniów z 3 szkół gimnazjalnych. Uczniowie otrzymali arkusze z zadaniami, które obejmowały rozumienie tekstu czytanego oraz słuchanego, znajomość środków językowych i funkcji językowych oraz podstawową znajomość historii i kultury Stanów Zjednoczonych.

Prace sprawdzały i oceniały: Łarisa Doniecka – pomysłodawca konkursu, nauczycielka języka angielskiego z Gimnazjum nr 1 im. św. J. Bosko w Zespole Szkół w Woli, Agnieszka Bogdańska nauczycielka z Gimnazjum nr 2. z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera oraz Anna Figołuszka nauczycielka z Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Zespole Szkół w Miedźnej.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez wydawnictwa Macmillan i Express Publishing & Egis. Daria Michalska – uczennica naszej szkoły zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i językowe. Anna Stolecka i Jakub Lotawiec recytowali Williama Shakespeare w języku angielskim, a na zakończenie innowacji językowej „ Foreign but easy „ która była prowadzona w naszej klasie od 2013 roku, uczniowie klas drugich przedstawili swój teatrzyk, a sztuka to – „Othello” w języku angielskim. W ubiegłym roku nasze uczniowie stawili czoło, również poważnemu dramatowi Williama Shakespeare- „Romeo i Julia”, a jak uczniom poszło w tym roku, zapraszamy zobaczyć nagrania z tegorocznego przedstawieniem.

www.youtube.com/watch?v=AMOf9FvOa4Y

 

Nauczyciel języka angielskiego Łarisa Doniecka