Dzisiaj jest: Poniedziałek, 22-01-2018 Imieniny: Anastazego, Wincentego

„Sportowy Turniej Miast i Gmin 2016” w gminie Miedźna

Magdalena Kret , 19 maja 2016

Miło nam poinformować, że od 26 maja do 1 czerwca 2016r. odbędzie się kolejna, XXII edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin – STMiG 2016. Jest to największa impreza sportu masowego w Polsce, rozgrywana w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Głównym celem programu jest promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia, uświadomienie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych ze wszystkich środowisk, grup zawodowych i społecznych, osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej, w tym również niepełnosprawnych, rozbudzenie postaw prospołecznych zmierzające do angażowania przy organizacji imprez jak największej liczby wolontariuszy oraz poszerzenie i wzmocnienie współpracy władz samorządowych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw, placówek oświatowo-wychowawczych w obszarze sportu powszechnego i promowania zdrowego trybu życia.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonym poniżej szczegółowym programem imprez zorganizowanych w gminie Miedźna w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu Dla Wszystkich.

KALENDARZ IMPREZ SPORTOWYCH