Dzisiaj jest: Czwartek, 28-03-2024 Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Relacja z I Towarzyskiego Turnieju Szachowego w SP Miedźna

Magdalena Kret , 13 maja 2016

12 maja 2016r. w Szkole Podstawowej w Miedźnej odbył się I Towarzyski Turniej Szachowy. Zawody były przeznaczone dla uczniów klas 1-3, przede wszystkim uczestników projektu „Szachy w szkole”, jednak oprócz uczniów z Miedźnej i Szkoły Podstawowej nr 2 Woli przyjechała reprezentacja ze szkoły w Górze. W sumie było 45 zawodników.

Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 9.00, kiedy wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski otworzył nasz pierwszy turniej.

Zawody były zorganizowane profesjonalnie, dzięki czemu dzieci po raz pierwszy grały z zegarami szachowymi. Sędzia w skrócie przypomniał zasady oraz wytłumaczył jak obsługiwać zegary i już rozpoczęła się poważna rywalizacja. Dzieci wiedziały o co walczą. Na stolikach były rozłożone nagrody oraz puchar i medale. Dodatkową motywacją była oczywiście dobra zabawa. Jak wiadomo szachy uczą strategicznego myślenia, ale ich głównym celem jest dobre spędzanie czasu. Po skończeniu swojej partii zawodnicy udawali się do drugiej sali, gdzie czekał na nich poczęstunek i łamigłówki.

Po 7 rundach wyłoniliśmy zwycięzcę, którym został Szymon Czaniecki. Drugie miejsce zajął Kubisz Bartosz, trzecie Paweł Jaskólski. Wszyscy zawodnicy z pierwszej trójki zdobyli po 6 punktów, co pokazuje, jak zacięta była rywalizacja.

Każdy gracz otrzymał dyplom oraz nagrodę.

Nagrody oraz poczęstunek podczas turnieju ufundowała Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy!

Turniej nie odbyłby się, gdyby nie sędziowie. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Piotra Muchy, Pawła Muchy oraz Julii Włosiak.