Dzisiaj jest: Piątek, 22-06-2018 Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Komisariat w Woli coraz bardziej realny

Magdalena Kret , 12 kwietnia 2016

Na sesji Rady Gminy, która odbyła się 1 marca radni wyrazili zgodę na nieodpłatne przekazanie działki, na której miałby powstać komisariat policji. – Zwrócił się do nas komendant wojewódzki policji z pytaniem, czy w przypadku przywrócenia komisariatu w Woli gmina jest w stanie przekazać nieodpłatnie działkę o powierzchni 20 arów pod budowę siedziby policji – mówi wójt Bogdan Taranowski. Jak przyznaje, kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dało zielone światło do obudowy tych jednostek, które zostały zlikwidowane, a których przywrócenie jest uzasadnione. Pod uwagę bierze się odległość od najbliższej jednostki, liczbę mieszkańców, lokalizację (w przypadku Woli to granica dwóch województw). Władze gminy Miedźna już od jakiegoś czasu prowadzą działania, które mają na celu już nie przywrócenie posterunku, a stworzenie komisariatu policji, który jest całodobowy.

Sprawę działek wójt przedstawił radnym na sesji 1 marca. Radni zgodzili się na nieodpłatne przekazanie działki. – Zaproponowaliśmy dwie lokalizacje. Deklaracja wraz z załącznikiem graficznym została przekazana komendantowi wojewódzkiemu policji. Spotkałem się z komendantem powiatowym policji, który poinformował, że sprawa jest w toku – dodaje wójt. Te lokalizacje to działka przy gimnazjum nr 2 w Woli, przy ul. Przemysłowej (tę radni wskazali jako preferowaną), a druga – w okolicy nowego ośrodka zdrowia, przy Szkole Podstawowej nr 2 w Woli, przy ul. Lipowej. – Celem jest lokalizacja komisariatu blisko drogi powiatowej, a także w miarę podobnych odległościach do obu osiedli. Wkład gminy w postaci działki podnosi szansę na jego powstanie – zauważa B. Taranowski.

Policja ze swoich środków wybudowałaby w Woli zupełnie nowy budynek, w którym funkcjonowałby komisariat. To zdaniem wójta spowoduje, że będzie on czymś trwałym. – O stworzeniu komisariatu decyduje komendant wojewódzki policji na wniosek komendanta powiatowego policji. Pewne decyzje mogą zapaść już w kwietniu – przyznaje Bogdan Taranowski.

Paweł Komraus (Gminne Sprawy)