Dzisiaj jest: Czwartek, 19-07-2018 Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Sukces uczennicy Gimnazjum nr 1 w Woli

Magdalena Kret , 8 kwietnia 2016

W czwartek, 7 kwietnia 2016r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń dla laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjów z terenu województwa śląskiego w roku szkolnym 2015/2016. Zaświadczenia wraz z listami gratulacyjnymi dla rodziców, dyrektorów szkół i nauczycieli-opiekunów wręczył Śląski Kurator Oświaty pani Urszula Bauer.

Wśród najlepszych uczniów była przedstawicielka Gimnazjum nr 1 im. św. Jana Bosko w Zespole Szkół w Woli Karolina Odrobińska, uczennica klasy II B, która zdobyła tytuł laureata w konkursie przedmiotowym z języka angielskiego.

W etapie szkolnym wzięło udział 7147 uczniów, do drugiego etapu zakwalifikowały się tylko 440 osoby. Tytuł laureata zdobyło 44 uczniów z województwa śląskiego, a w delegaturze Bielska –Białej  17 osób otrzymało ten zaszczytny tytuł. Laureatka będzie zwolniona z właściwej części egzaminu gimnazjalnego, zdobyła też komplet punktów rekrutacyjnych do dowolnej szkoły ponadgimnazjalnej.

Łarisa Doniecka – nauczyciel języka angielskiego
Zespół Szkół w Woli