Dzisiaj jest: Czwartek, 19-07-2018 Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli wzięli udział w „Nocy z Andersenem”

Magdalena Kret , 6 kwietnia 2016

2 kwietnia 2016r. obchodzony był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Datę święta wyznaczono w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena.

Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli, biblioteka szkolna i świetlica zorganizowały „Noc z Andersenem”. Była to zabawa dla najlepszych czytelników z klas od trzeciej do szóstej. Aby uzyskać zaproszenie na to spotkanie, trzeba było być aktywnym uczniem i czytelnikiem przez cały rok, brać udział w konkursach literackich, plastycznych, recytatorskich.

43 uczniów spotkało się w piątek wieczorem w bibliotece szkolnej, by pod okiem wielu zaangażowanych w organizację nauczycieli wziąć udział w „Poszukiwaniu przygód” – bo taki był u nas temat przewodni „Nocy z Andersenem”.

Baśń Andersena i fragmenty ciekawych książek współczesnych autorów polskich czytali zaproszeni goście: pani Małgorzata Antos – przewodnicząca Komisji Oświaty w gminie Miedźna, pani Dorota Gajewska – przedstawicielka rodziców z naszej szkoły i pani Edyta Miszczak-Kowalska.

Pomiędzy słuchaniem czytanych książek uczniowie poszukiwali przygód w różnych dziedzinach: tańczyli, pisali dla siebie zabawne horoskopy, układali niezwykłe opowiadania do wylosowanych ilustracji, robili zakładki do książek, piekli ciasteczka. W czasie popisu grup tanecznych trudno było wyłonić najlepszą, bo wszystkie były świetne!

Gdy zapadła już głęboka noc, każda grupa z mapą i latarką wyruszyła na dolny korytarz, aby odnaleźć zaznaczone miejsca i spełnić wyznaczone zadania. Gdy zbliżała się już północ, nadszedł czas na rozłożenie materaców i śpiworów, mycie i spanie. Przed zaśnięciem opiekunki grup czytały uczniom książkę na dobranoc. Pozytywnych emocji było tak wiele, że niektórym, zwłaszcza dziewczynkom, szkoda było czasu na sen.

Noc była krótka. Rano na dzieci czekało śniadanie i zakończenie uroczystości. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki przysłane nam przez pomysłodawców „Nocy z Andersenem” – biblioteki z Uherské Hradiště w Czeskiej Republice. Pozostało nam wiele fotografii , dobrych wspomnień i pozytywnej energii!

SP 2 Wola