Dzisiaj jest: Piątek, 19-04-2024 Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona

Sukcesy zapaśników z GKS „Piast” Wola na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-23 oraz Mistrzostwach Śląska Dziewcząt Open

Magdalena Kret , 14 marca 2016

W dniach 04-05.03.2016r. w Osielsku odbyły się „Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U- 23” w zapasach, w stylu wolnym, GKS „Piast” Wola reprezentowało dwóch zawodników: Piotr Mnich w kat. do 61 kg, który wywalczył brązowy medal oraz Witold Ciemierz w kat. do 97 kg, który zajął V-miejsce. W zawodach walczyło 91 zawodników z 31 klubów.

Biorąc pod uwagę, że zawodnicy GKS „Piast” Wola są studentami Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusz Kościuszki we Wrocławiu, przez co mają bardzo ograniczoną możliwość przygotowań do startów, to miejsca które wywalczyli są wysokie.

Z kolei w dniu 12.03.2016r. w Tychach rozegrane zostały „Mistrzostwa Śląska Dziewcząt Open” w zapasach kobiet i „Mistrzostwa Śląska Młodzików” w zapasach w stylu wolnym. Zawodniczki i zawodnicy GKS „Piast” Wola wywalczyli bardzo dobre miejsca na podium. Amelia Tomala w kat. do 29 kg zdobyła złoty medal, Wanesa Kania w kat. do 25 kg złoty medal, Gabriela Płoszczyca w kat. do 44 kg złoty medal, Daria Jaczyńska w kat. do 48 kg srebrny medal, Igor Rożnawski w kat. do 38 kg złoty medal, Franciszek Janosz w kat. do 42 kg brązowy medal i Błażej Tomala w kat. do 59 kg srebrny medal.

Serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów sportowych!